Help!

PC-Problemen?
De vrijwilligers van Oplossing.be zoeken gratis met u mee!

Hulp bij posten

Recente topics

Auteur Topic: PC start automatisch op  (gelezen 5635 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline trixie

  • Nieuw lid
  • Berichten: 6
PC start automatisch op
« Gepost op: 25 november 2010, 11:23:31 »
Ik heb de gewoonte om telkens ik de PC niet gebruik de stroom volledig uit te schakelen via een stroomkabel met een aan/uit-knop, na de PC te hebben afgesloten uiteraard .

Als ik dan de knop aan zet start de PC voor een 2-tal seconden op en valt dan terug uit. Daarna steek ik dan mijn PC gewoon aan.

Mijn vorige pc's hebben dit nooit gedaan en kwam er geen reactie na het overschakelen van de stroomknop.

Is dit normaal dat hij eerst in gang schiet om dan onmiddellijk uit te vallen.

Alvast bedankt

Offline Moo

  • Ambassadeur
  • *****
  • Berichten: 1.165
  • Geslacht: Man
  • Waar het hart van vol is, loopt de tekst van over.
Re: PC start automatisch op
« Reactie #1 Gepost op: 25 november 2010, 14:58:10 »
Voor Windows 7:
Startknop > configuratiescherm > energiebeheer > klik op "het gedrag van de aan/uit-knoppen bepalen". In het nieuwe scherm en naast "Actie als ik op de aan/uit-knop klik:", zou "Afsluiten" moeten staan".
ASRock P43 Pro/USB3, Intel 2 Quad cpu Q9550 2.83GHz, 2840 MHz, NVIDIA GeForce GTS 450, Win7 oem 64bit pre NL, Realtek, HD:1tb, 4 Gb DDR3, KIS, Firefox, Ms-Outlook 2007, Telenet

Offline trixie

  • Nieuw lid
  • Berichten: 6
Re: PC start automatisch op
« Reactie #2 Gepost op: 25 november 2010, 16:00:03 »
Die instelling staat inderdaad zo.  Maar ik denk dat ik verkeerd begrepen werd : het gaat om zo'n schakelknop aan de stroomkabel (dus de zijde van het stopcontact), als deze aangezet wordt dan reageert de PC reeds.

Dus stel dat je de PC hebt afgesloten en je doet niets met die knop kan je de PC gewoon aanzetten via de aan/uit knop van de PC.  Indien de knop aan de kabel op "uit" stond en je schakelt hem op "aan" dan reageert de PC een tweetal seconden.  Daarna kan je de PC dan opstarten.

Offline Moo

  • Ambassadeur
  • *****
  • Berichten: 1.165
  • Geslacht: Man
  • Waar het hart van vol is, loopt de tekst van over.
Re: PC start automatisch op
« Reactie #3 Gepost op: 25 november 2010, 18:41:07 »
Sorry trixie, ik heb inderdaad niet goed gelezen, het was nochtans duidelijk opgeschreven. Voor dat verhaal heb ik geen oplossing. Ik kan me wel een opstartgeluid inbeelden, maar dan van het beeldscherm. Dit kan bij het op netspanning brengen een kort, wat slepend geluid voortbrengen. Dit kan u testen, door de stekker van het beeldscherm gescheiden op spanning te brengen.
ASRock P43 Pro/USB3, Intel 2 Quad cpu Q9550 2.83GHz, 2840 MHz, NVIDIA GeForce GTS 450, Win7 oem 64bit pre NL, Realtek, HD:1tb, 4 Gb DDR3, KIS, Firefox, Ms-Outlook 2007, Telenet

Offline Firebirdy

  • Ambassadeur
  • *****
  • Berichten: 2.408
  • Geslacht: Man
Re: PC start automatisch op
« Reactie #4 Gepost op: 25 november 2010, 23:26:56 »
Hallo trixie,

gelet op wat Moo zei - als de pc zèlf effectief een seconde of twee opstart (ventilators beginnen te draaien, ledjes branden en whatnot), kan je dan eens het volgende nagaan? Het gaat om een instelling in de BIOS, de basisinstellingen van je pc.

Hoe raak je in de BIOS setup: op het eerste scherm dat je ziet bij het opstarten van je pc zal je een verwijzing zien staan naar de toets die je moet indrukken, bijvoorbeeld: Press F1 to enter setup. Het kan om een functietoets gaan, maar het kan ook een andere toets (bijvoorbeeld Delete) zijn.

Eenmaal in de BIOS: open de opties voor Power Management (de naamgeving kan ietwat anders zijn). Zoek de optie 'AC power loss restart'. Die bepaalt of de pc moet herstarten nadat de stroom uitgevallen was en terug ingeschakeld wordt. Stel de optie in zodat de pc niet herstart wordt en bewaar de instellingen.

Pas geen andere instellingen aan. Als je niet zeker bent of je per ongeluk iets aangepast hebt, verlaat de BIOS zonder de instellingen te bewaren (exit without saving) en open de setup opnieuw ;). Na het afsluiten van de BIOS herstart de pc automatisch.

Let wel, het kan zijn dat de optie al zo ingesteld was. Het is ook zo dat de pc sowieso op een normale manier zou moeten opstarten, na twee seconden uitvallen is niet normaal ;).

Offline trixie

  • Nieuw lid
  • Berichten: 6
Re: PC start automatisch op
« Reactie #5 Gepost op: 26 november 2010, 19:31:52 »
Ik heb die instelling eens opgezocht en staat nu als volgt ingesteld (ik heb voorlopig nog niets gewijzigd) : "Restore on AC Power Loss : off" (andere opties : "On" en "Last State").  Maar is deze instelling niet van toepassing als de PC onregelmatig wordt afgesloten ?

Dit is bij mij dus niet die situatie maar wel het volgende :
gisterenavond heb ik de PC normaal afgesloten en na het afsluiten plaats ik die schakelaar uit (komt overeen met het uittrekken van de stroomkabel uit het stopcontact).   Toen ik dan deze avond die knop terug aan zet (of de stroomkabel terug in het stopcontact steek) start de PC voor enkele seconden op  (ventilators beginnen te draaien en ledjes branden) en daarna "valt" hij opnieuw uit.

Tot op dit punt heb ik de PC zelf dus nog niet aangeraakt.  Als ik nu de Power-knop van de PC gebruikt start hij normaal op.  Het is dus zeker niet dat de PC plots uitvalt tijdens het werken.


Offline Firebirdy

  • Ambassadeur
  • *****
  • Berichten: 2.408
  • Geslacht: Man
Re: PC start automatisch op
« Reactie #6 Gepost op: 26 november 2010, 20:37:54 »
Als het overeenkomt met het uittrekken van de stroomkabel uit het stopcontact, dan moet je dat eens proberen ;). Als het hetzelfde geeft, dan moeten we de oorzaak bij je pc zoeken - verschilt het, dan moet je de oorzaak waarschijnlijk bij de kabel zoeken.

Offline trixie

  • Nieuw lid
  • Berichten: 6
Re: PC start automatisch op
« Reactie #7 Gepost op: 26 november 2010, 21:01:34 »
Voor de zekerheid toch eens de stekker uit het stopcontact getrokken en dat heeft hetzelfde resultaat.

 


www.combell.com